[email protected] +90 554 166 60 04
Kampüste Yaşam

Deney Atöylesi

Anasayfa >Kampüste Yaşam >Deney Atöylesi

Deney Atöylesi

MATEMA KOLEJİ DENEY ATÖLYESİ DERSİ

İlkokul 1. sınıftan itibaren öğrencilerimiz, Matema Kolejine özel ‘Deney Seti’ ile sorgulama, araştırma ve deneyimleme becerilerini geliştiriyor, bilimsel çalışma ile çok erken yaşlarda tanışıyor. Bu uygulama sayesinde klasik “laboratuvar” anlayışını ortadan kaldıran Matema Koleji, çocuklara, bilimin hayatın her alanında olduğu bilinci kazandırıyor. Her çocuk sahip olduğu deney setini yanında taşıyarak, deney ve bilimin hayatın bir parçası olduğunu kavrıyor. 

Matema Okulları olarak çocukların içindeki keşfetme duygularını Deneylerle Bilim Atölyesi derslerimiz ile destekliyoruz. Ülkemizde Fen Bilimlerine olan ilgiyi artırmak adına eğlenceli programlarımız ile çocukların dikkatlerini bilime çekmeye çalışıyoruz.

Eğlendirerek öğreten, öğretirken eğlendiren, aslında hepimizin hayatını etkileyen en temel bilimsel kavramları çocuklara deneyler yaptırarak Fen Derslerine ve Bilime olan ilgiyi arttırıyoruz.

Güvenli deneylerden oluşan bu dersimiz çocukların dersler arası ilişkilendirme yapmalarını sağlamanın yanında günlük hayatlarında karşılaşabilecekleri olay ve nesnelere karşı güvenlik mesajları da içerir, öğrencileri bilinçlendirir.

İletişim Bilgilerimiz

Merkez Ofisimiz

Siteler Mah. 6212 Sk. No:25 D:B Pamukkale/Merkez Efendi

443. Sk. No: 44

20010 Merkezefendi/Denizli

+90 554 166 60 04

[email protected]

Pazartesi – Cuma 8:30A – 19:00

Sosyal Medya